İş Koçu Eğitim Programı

İş Koçu Destekli İstihdam Programı, özel gereksinimli bireylerin destekli istihdam modeli ile iş hayatına katılımını ve çalışma ortamında sürekliliğini sağlamak için hazırlanmış bir eğitim ve destek programıdır.

Programının temeli ve iş koçluğu eğitimleri AIPD - İtalya Down Sendromu Derneği ve İrlanda Kare Organizasyonundan 2012 yılında alınmış ve hemen Türkiye'de uygulanmaya başlanmıştır. Ardından akademik alt yapısı oluşturulmuştur. Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü iş birliği ile işveren, aday ve aile beklenti analizleri yapılmış ve İş Koçu Eğitim Programı hazırlanmıştır. Bu çalışmalar sonucu alana destekli istihdam ile ilgili 3 yeni yayın katılmıştır. Programın hedef kitlesi özel gereksinimli kişiler, aileleri, firmalar ve çalışma arkadaşlarıdır.

İş koçluğu yapmak isteyen kişiler Down Sendromu Derneği İş Koçu Süpervizöründen 45 saat teorik, 120 saat uygulama olacak şekilde iş koçluğu eğitimi alır. Eğitim içeriğine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2020 yılı tüm eğitim gruplarımız dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz. Yeni eğitimler açıldığında öncelikli haberdar olmak için bize mail atarak bekleme listesine kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitim Programı Ücreti

Eğitim programı 20 iş günüdür. Eğitimler sabah 9:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

Molalarda çay, kahve ve kurabiye ikramı bulunmaktadır.

Eğitim sonunda sınav yapılmakta ve sınavı geçen adaylara iş koçu sertifikası verilmektedir.

1 haftalık teorik eğitim Down Sendromu Derneği ofisinde verilmektedir.

Derneğimizle işbirliği protokolü imzalayan engelliler için çalışan dernekle %50 indirim uygulanmaktadır.

Program ücreti 6.500 TL+ KDV'dir.